"Tüketici ve Tüketim" Konulu Resim Yarışması Ödülleri Takdim Edildi.

“Tüketici ve Tüketim” Konulu Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerden Tüketici Haftasında Bolu Valisi Sn. Ahmet ÜMİT'e Ziyaret

15-21 Mart Tüketici Haftası kapsamında Bolu Valisi Sn. Ahmet ÜMİT makamında ziyaret edildi.

Tüketici hakları bilincini geliştirmek amacıyla Türkiye genelinde ortaokullar arasında “Tüketici ve Tüketim” konulu resim yarışmasında Bolu’da dereceye giren öğrencilere ödülleri Bolu Valisi Sn. Ahmet Ümit tarafından verildi.

Ticaret Bakanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen ortaokullar arası resim yarışmasına Bolu’daki ortaokullardan 63 öğrenci katılırken, ilimiz adına dereceye giren öğrencilere ödülleri Bolu Valisi Ahmet Ümit tarafından verildi.

Bolu Valiliğinde düzenlenen ödül törenine Bolu Valimiz Ahmet ÜMİT, Ticaret İl Müdürü Ersin TERZİ, Milli Egemenlik Ortaokulu Müdürü Mustafa ARACI, 100. Yıl Ortaokulu Müdürü Ahmet TOPAL, öğretmenler ve Ödül alan öğrenciler ile velileri katıldı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, yarışmada dereceye giren Bolu il 1’incisi 100. Yıl Ortaokulu öğrencisi Melis Soygök, Bolu 2’incisi Milli Egemenlik Ortaokulu öğrencisi Evrim Gündoğdu ve Bolu 3’üncüsü Milli Egemenlik Ortaokulu öğrencisi Hatice Şeyma Bulut’a yarışmanın ödülleri olan tablet bilgisayarları ve başarı belgelerini takdim ederken okul müdürlerine de başarı plaketlerini verdi.

“BİLİNÇLİ TÜKETMEK, İHTİYAÇ KADAR KULLANMAKTIR”

Öğrencileri, öğretmenleri ve aileleri başarıları nedeniyle kutlayan Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Bilinçli tüketmek, ihtiyacın olduğu kadar kullanmaktır. Bir diğer anlamıyla da israf etmemektir. Bu gerçekten çok anlamlı bir yarışma olmuş. Bu proje aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendinin de öncülük ettiği ‘Sıfır Atık’ projesinin de bir parçası durumundadır” dedi.

“BU YARIŞMANIN DA ANLAMI DERECE YAPMAK, KAZANMAK DEĞİL BİR BİLİNÇ ELDE ETMEKTİR”

Dünyada tüketim çılgınlığı adına çok büyük dengesizlikler olduğunun da altını çizen Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Dünyadaki nimetler olmasa yaşayamayız ama bu nimetleri ihtiyacımız kadar kullanmalıyız. Dünyada ne yazık ki açıktan ölen insanlar olduğu gibi obezite nedeniyle ölen insanlar da var. Bazı insanlar yemeğe jetleriyle giderken bazı insanlar da yiyecek ekmek bulamıyorlar. İşte bilinçli tüketim de burada ortaya çıkıyor. İşte bu yarışmanın da anlamı derece yapmak, kazanmak değil bir bilinç elde etmektir. Çocuklarımızı başarıları nedeniyle yeniden tebrik ediyorum” dedi.