KADIN KOOPERATİFLERİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA İLİMİZDE ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURULDU.

İlimizde "Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü" kapsamında bir Çalışma Grubu oluşturuldu.

Ticaret Bakanlığımız, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında imzalanan "Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü" doğrultusunda İlimizde, Ticaret İl Müdürlüğü,Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkililerinden oluşan bir Çalışma grubu oluşturuldu.

Çalışma grubu ilk toplantısını   26.04.2019 tarihinde Bolu Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü evsahipliğinde gerçekleştirdi. Ticaret İl Müdürümüz Ersin TERZİ'nin de katıldığı Toplantıda İlimizdeki kadınların kooperatif çatısı altında nasıl toplanabilecekleri, hangi alanlarda ve hangi ilçelerde bunun mümkün olabileceği, nasıl bir yol haritasının izlenmesi gerektiği gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu. 

26.04.2019 tarihli toplantıda alınan kararlar gereğince, 02.05.2019 tarihinde Mudurnu ve Göynük İlçeleri ziyaret edildi. Ziyaretlere Ticaret İl Müdürümüz Ersin TERZİ, Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür. Yrd. Timuçin EREM, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden Şube Müdürü Hasan ŞEN ve ilgili kurumların personeli katıldı.
İlçe ziyaretlerinde sırasıyla Mudurnu Kaymakamlığı, Mudurnu Belediye Başkanlığı, Göynük Kaymakamlığı ve Göynük Belediye Başkanlığı ziyaret edildi. Ziyaretlerde  İlçelerimizdeki kadınların, Kadın Kooperatifleri çatısı altında ticari hayata dahil olmaları ile ilgili protokolde bahsi geçen konularda bilgilendirmede ve fikir alışverişinde bulunuldu.