GEREDE İLÇESİNDEKİ GALERİCİLER BİLGİLENDİRİLDİ.

İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik ile ilgili olarak Sektör Temsilcileri ile bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Gerede ilçemizde, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik ile İlgili Sektörde faaliyet gösteren Esnaf ve Tacirlerin  katılımıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıya Ticaret İl Müdürümüz Ersin TERZİ, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin KASKA, Gerede TSO. Genel Sekreteri Şerafettin DAĞYILDIZI ve Galerici Esnafı katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Gerede TSO. Başkanı Ersin KASKA, "Sektörde faaliyet gösteren Galerici Esnafımızı yeni çıkan yönetmelik ve bu yönetmeliğin uygulanması konularında bilgilendirmelerde bulunmak üzere ilçemize gelen Bolu Ticaret İl Müdürü Ersin TERZİ'ye teşekkür ediyorum. Bu yönetmeliğin Sektöre ve Tüketicilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum."dedi. 
Toplantıda katılımcılara bir sunum gerçekleştiren İl Müdürümüz Ersin TERZİ, İkinci El motorlu Kara Taşıtlarının ticareti ile iştigal eden gerçek ve tüzel kişi tacirleri ile esnaf ve sanatkarların ikinci el taşıt alım satım faaliyetlerini,yetki belgesi verilmesi,yenilenmesi ve iptaline ilişkin usul ve esasları,ikinci el taşıt ticareti yapılan işletme,toplu işyeri ve taşıt pazarlarında aranan şartlar, garanti ve ekspertiz koşulları,denetim ve cezalar, Noterler ve Yetkili İdarelerin ikinci el taşıt ticaretine ilişkin görev ve sorumlulukları konularında bilgilendirmelerde bulundu.
Katılımcılardan gelen Sorular cevaplandırıldı.
Galerici Esnafımızın bilgilendirilmesi amacıyla böyle bir organizasyona ev sahipliği yapan Gerede ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin KASKA ve Yönetimine Bolu Ticaret İl Müdürlüğü adına teşekkür ediyoruz.