BOLU'DA 31. AHİLİK HAFTASI KUTLANDI.

Bu yılki 31. Ahilik Haftası Bolu Kent Meydanında geniş bir katılımla kutlandı.

Kutlama programına, Bolu Valisi Aydın BARUŞ, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Mudurnu Kaymakamı Mustafa Duruk, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl,Bolu Ticaret İl Müdürü Ersin TERZİ, Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Selahattin Ayen, BESOB üyeleri, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri,Esnaflar, Vatandaşlar ve Öğrenciler katıldı.

Anıtpark’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan törende Saygı Duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Kent Meydanında kurulan sahnede devam eden etkinlikte protokol konuşmaları sonrasında Ahinin aldığı eğitimin artık sona erdiğinin ve kişinin mesleğini yapabilecek birikime sahip hale geldiğinin ilan edilmesi için yapılan Kalfalıktan Ustalığa geçiş dönemi olan Şed Kuşatma töreni temsilen yapıldı.

Bolu Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Bolu Belediyesi Halk Oyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından düzenlenen plaket töreninde Bolu İli Ahi’si seçilen ayakkabı imalatçısı ve tamircisi Mehmet Aslan’a plaketini Bolu Valisi Aydın Baruş , Bolu İli kalfası seçilen oto tamircisi Kerem Kırmanoğlu’na plaketini Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ve Bolu İli yılın çırağı seçilen Aşçı Emre Özdemir’e plaketini Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Selahattin Ayen verdi.

Ahilik Haftası Kutlama programı, toplu fotoğraf çekimi ve Ahi Pilavı’nın dağıtılmasıyla sona erdi.

Kutlama Programının hazırlanmasında emeği geçen ve katkıda bulunan başta Ticaret İl Müdürlüğümüz Personeli olmak üzere Kutlama Komitesinde yer alan tüm Kurum ve Kuruluşlara, Esnaflarımız ve Bakanlığımız adına teşekkür ediyoruz.