HEPİMİZ BİRER TÜKETİCİYİZ.

15 Mart Dünya Tüketiciler Günü ve 15-21 Mart Dünya Tüketiciyi Koruma Haftası nedeniyle ilimizdeki Lise öğrencilerine yönelik seminerler düzenlendi.

    15 Mart Dünya Tüketiciler Günü ve15-21 Mart Dünya Tüketiciyi Koruma Haftası nedeniyle Bolu Ticaret İl Müdürlüğümüz ve Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü iş birliği çerçevesinde ilimizdeki Lise  öğrencilerine yönelik bilgilendirme  seminerleri düzenlendi.
   
   
Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bolu  İzzet Baysal Anadolu Lisesi ve Bolu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen seminerlere , Bolu Tüketici İl Hakem Heyeti Raportörleri Erdem Karaçam ve Habib Polat, Bolu Belediyesi Zabıta Personeli, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

    Tüketici Hakem Heyeti Raportörü Erdem Karaçam gerçekleştireceği sunum öncesinde Tüketici hakları hakkında açıklamalarda bulunarak; “15-21 Mart haftası tüketici haftası olarak kutlanıyor. 15 Mart’ta dünya tüketiciler günüydü. Bu anlamda biz yılın döneminde olduğu gibi  bu dönemde de tüketicileri bilinçlendirmek için etkinlikler düzenliyoruz. Hepimiz günlük hayatımızda alışveriş yapıyoruz. Hepimiz birer tüketiciyiz. Hayatımız boyunca tüketici olma durumumuz devam ediyor. Dolayısıyla pek çok mal ve hizmet alımı gerçekleştiriyoruz. Bunlarla ile ilgili sorunlar yaşıyoruz ancak ne gibi haklarımız ve sorumluluklarımız var bilinçlenmemiz adına sorunlar yaşadığımızda nereye başvuru yapabiliriz, bunlarla ilgili haklarımız nelerdir bunları anlatıp bilgiler vereceğiz.” dedi.

     Tüketici Hakem Heyeti Raportörleri Erdem KARAÇAM ve Habib POLAT'ın sunumu sonrasında Bolu Belediyesi Zapıta Müdürlüğü personeli de öğrencilere, tüketilen ürünlerin bilinçli tüketilmesi gerektiğine ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

     
Tüketici Hakem Heyeti Raportörlerinin, Tüketici hakları ve bilinçlendirilmesi adına hazırladıkları sunum öğrenciler tarafından beğeni ile izlendi. Sunumların ardından katılımcılara İl Müdürlüğümüzce hazırlanan "Tüketici ürünleri güvenliği rehberi", "Bilinçli tüket bilinçli harca" başlıklı broşürler ve hediyeler  dağıtıldı.