BOLU TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ

DÜNYA TÜKETİCİ HAKLARI GÜNÜ ZİYARETİ

DÜNYA TÜKETİCİ HAKLARI GÜNÜ ZİYARETİ

 
15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası nedeniyle Ticaret İl Müdürümüz Ersin TERZİ beraberinde Bolu Tüketici Hakem Heyeti Üyeleri ile birlikte Bolu Valisi Sayın Aydın BARUŞ’u makamında ziyaret etti.
 
Bolu Valisi Aydın Baruş’un makamında gerçekleşen ziyarete Bolu Ticaret İl Müdürü Ersin TERZİ ile Bolu Tüketici Hakem Heyeti Üyeleri Metin Bakırcıoğlu, Volkan Özcan, Atilla Çelikpençe, Selim Süren, Gümrük ve Ticaret Denetmen Yard. Ümran Ersoy ve Raportör Habip Polat katıldı.
 
Ziyarette Ticaret İl Müdürümüz Ersin TERZİ, dünyada 90’dan fazla ülkede bu günün kutlandığını belirterek, Bolu’da yaptıkları çalışmaları, Tüketici Hakem Heyeti oluşturulduğundan bu güne Bolu’daki müracaat sayısı, yapılan denetimler,  karara bağlanan dosya sayısı, tüketici lehine sonuçlanan dosya sayısı gibi istatistiki bilgiler aktardı.
 
Bolu Valisi sayın Aydın BARUŞ, Dünya Tüketici Hakları Günü’nü kutlayarak, Tüketici Hakem Heyetinin kurulma amacının bu konuda tüketici bilincini artırarak, uyuşmazlıkları çözmek, vatandaşların kaliteli ve standartlara uygun mal ve hizmet almasını sağlamak olduğunu dile getirdi. Vali BARUŞ, Heyete bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.