BOLU AHİLİK İL KUTLAMA KOMİTESİ TOPLANTISI YAPILDI

17 - 23 Eylül 2018 tarihleri arasında kutlanacak olan 2018 Yılı "31. Ahilik Haftası Kutlamaları"  programının belinlenmesi ile ilgili olarak Ahilik "İl Kutlama Komitesi" Toplantısı  gerçekleştirildi.

Bolu Valiliği Abant Toplantı Salonunda Bolu Valisi Sayın Aydın BARUŞ Başkanlığındaki toplantıya, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine DAVARCIOĞLU, Bolu Ticaret İl Müdürü Ersin TERZİ, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü Doç.DR. Azize YASA, Bolu Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Tahir GAYRET, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yön.Kur.Üyesi Hakkı FİDAN, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İNEGÖL,  İl Kültür Turizm Müdürü Hasan KAPLAN, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yard. İbrahim KUNUK, Bolu Gençlik Hizm. ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Hakkı KARABACAKOĞLU, Bolu Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Koop. Yön.Kur.Üyesi Orhan FIRAT, Bolu Köroğlu Kredi Kefalet koop. Başkanı Mustafa ALTINDAL katıldı.

Toplantıda 17 - 23 Eylül 2018 tarihleri arasında tüm ülkede kutlanacak olan 31. Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında yapılacak etkinlikler ve bu etkinliklerde görev alacak Kamu Kurum ve Kuruluşlarının sorumlulukları görüşüldü ve karara bağlandı.

Ayrıca, Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında; Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince  belirlenen ve bildirilen adaylardan,  "İlin Ahisi", " İlin Kalfası" ve "İlin Çırağı"    Kutlama Komitesince   belirlendi.